за нас

Ningbo Jiulong Машини Производство копродукции, Ltd (NJMM)

Е еден од водечките производители од областа на производство на прес-заварени челични хелиум во Кина. Се наоѓа во познатата пристанишниот град --- Ningbo.

Таа има удобен сообраќај и се чувствувате локација, со само 30 минути возење до меѓународниот аеродром Ningbo Lishe, а само 25-минутно возење до Ningbo пристаниште --- на познати меѓународни морско пристаниште со предност на не-кал, длабоко вода и мраз на целата година.

Основана во 1992 година, со површина од 25.000 квадратни метри и со работилница површина од 18.000 квадратни метри, NJMM има напредна опрема, полноправно технологија, како и богата производство и управување со искуство во прес-заварени челични хелиум површина над 10 години. NJMM е меѓу неколку водечки производители кои имаат на целиот производствен процес, од лого бар да галванизиран челик хелиум.

Ningbo Jiulong Машини Производство копродукции, Ltd (NJMM) --- компанија култура

Визија

Да се ​​биде лидер во челик хелиум пазарот, претпочитаниот снабдувач и добар корпоративен граѓанин.

мисија

За да се обезбеди врвен квалитет на производи и услуги со глобална експертиза;
За да се изгради хармонична средина за вработените расте заедно со друштвото;
За да се придонесе кон унапредување на двете индустријата и општеството.

Основната вредност

Интегритет, тимска работа, иновации, фокусиран на клиентите


WhatsApp Онлајн Chat!