Hot Dip Galvanized Bar Grating JG303/34.3/100FG factory and manufacturers | Jiulong

Hot Dip Galvanized Bar Grating JG303/34.3/100FG

Краток опис:


 • Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T
 • port of loading: ningbo
 • delivery time: 10-15days
 • certification: CE,ISO9001-2015,ISO14001 and OHSAS18001
 • детали за производот

  Тагови производ

  Научете челик хелиум

  Челик хелиум стандард

  Челик стандард материјал Топла поцинковане Стандард
  Кина: YB / T4001.1-2007 Кина: GB700-2006 Кина: GB / T13912-2002
  САД: ANSI / NAAMM САД: ASTM (A36) САД: ASTM (A123)
  Велика Британија: BS4592 Велика Британија: BS4360 (43а) Велика Британија: BS729
  Австралија: AS1657 Австралија: AS3679 Австралија: AS1650

  ggb7
  1. Имајќи бар должини може да биде 12.5 до 15, 20, 30,32.5,34.3, 40,60mm, на кои се препорачани 30мм и 40мм. 
  2. Крстот бар терени може да биде 38,50,60, до 100mm, од кои се препорачуваат 50mm и 100mm. 
  3. Пријавете се на обликот на лого барови. F - Обичен стил (може да се изостави во симбол на челик хелиум); S - Назабени стил; Јас - јас-форма стил 
  4. Пријавете се на површинска обработка. Г - топла поцинковане (може да се изостави во симбол на челик хелиум); P - Шарена; U - не се лекува

   

  Области на примена:
  1. Светлина хемиската индустрија / Петро-хемија / Машини индустрија / текстил хемија / Port инженеринг
  2.Oil и маст хемија / Земјоделство сточарството / хортикултура / Челик индустрија / отпадни disposale
  3.Food обработка / Водни размножување / Fertiliazer индустрија / Phamaceutical индустрија / Паркинг места
  4.Cement растенија / нафта рафинерија / Рударство и рафинеријата / Електрани / јавни utilties
  5.Marine инженерство / бродоградба / Градежни материјали индустрија / одбрана проекти / проекти аеродром
  6.Water располагање растенија / Канализација / хартија и пулпа индустрија / Градежната индустрија / Транспорт индустрија / Автомобилската индустрија
  Заедничка употреба на хелиум:
  Тротоарите catwalks мецанин / платформа скалило упатуваа Мечување
  Гробница бин подови рампи Docks Ров опфаќа прозорецот и машини безбедно чувари 
  Entilation лавици екрани чување Суспендирани таванот канализација јама покритие за миење алишта  

  Вид на челик хелиум

  Споредба на Функција:

   ggb2  ggb3  ggb4

  Обичен: Еден од најпознатите широко се користи хелиум, достапни за тротоарите, тротоар, јама капак dranage, скалило упатуваа, итн

  Назабени: Подобро нелизгава имотот и безбедноста во споредба со обичен хелиум.

  I-форма: Полесни, поекономично и практично во споредба со обичен хелиум.

  TIM20180920172336


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!