GU Trench Cover factory and manufacturers | Jiulong

GU Ров Покрие

Краток опис:


 • Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T
 • port of loading: ningbo
 • delivery time: 10-15days
 • certification: CE,ISO9001-2015,ISO14001 and OHSAS18001
 • детали за производот

  Тагови производ

  GU Ров Покрие

  Се однесуваат на повеќето орален ритам без раб направени од бетон, тоа ќе биде многу едноставен и спасување, така што нема потреба да се направи посебен ритам на trench.The агол челик се предлага да се гради во горниот раб на ровот како товарот е во опсег помеѓу Т-6 до T-14. На prefab градежни блокови на ГУ ровот покритие е исто така достапни за правење на ровот кои можат да спречат нечиста вода да излегуваат во јавноста во земјата. Но, ГУ ровот покритие само погодна за страна ров кога автомобил или камион, треба да ја премине.
  Класа товари за дренажа Ров / Пит Корица

  Класа на транспорт

  Целосно оптоварено (kg)

  Назад Слободна тркала транспорт (KN)

  Тркало притисок област × b (mm2)

  T-25

  25.000

  100

  200 × 500

  Т-20

  20.000

  80

  200 × 500

  T-14

  14.000

  56

  200 × 500

  T-6

  6.000

  24

  200 × 240

  T-2

  2.000

  8

  200 × 160

  Научете челик хелиум

  Челик хелиум стандард

  Челик стандард материјал Топла поцинковане Стандард
  Кина: YB / T4001.1-2007 Кина: GB700-2006 Кина: GB / T13912-2002
  САД: ANSI / NAAMM САД: ASTM (A36) САД: ASTM (A123)
  Велика Британија: BS4592 Велика Британија: BS4360 (43а) Велика Британија: BS729
  Австралија: AS1657 Австралија: AS3679 Австралија: AS1650

  ggb7
  1. Имајќи бар должини може да биде 12.5 до 15, 20, 30,32.5,34.3, 40,60mm, на кои се препорачани 30мм и 40мм. 
  2. Крстот бар терени може да биде 38,50,60, до 100mm, од кои се препорачуваат 50mm и 100mm. 
  3. Пријавете се на обликот на лого барови. F - Обичен стил (може да се изостави во симбол на челик хелиум); S - Назабени стил; Јас - јас-форма стил 
  4. Пријавете се на површинска обработка. Г - топла поцинковане (може да се изостави во симбол на челик хелиум); P - Шарена; U - не се лекува

   

  Области на примена:
  1. Светлина хемиската индустрија / Петро-хемија / Машини индустрија / текстил хемија / Port инженеринг
  2.Oil и маст хемија / Земјоделство сточарството / хортикултура / Челик индустрија / отпадни disposale
  3.Food обработка / Водни размножување / Fertiliazer индустрија / Phamaceutical индустрија / Паркинг места
  4.Cement растенија / нафта рафинерија / Рударство и рафинеријата / Електрани / јавни utilties
  5.Marine инженерство / бродоградба / Градежни материјали индустрија / одбрана проекти / проекти аеродром
  6.Water располагање растенија / Канализација / хартија и пулпа индустрија / Градежната индустрија / Транспорт индустрија / Автомобилската индустрија
  Заедничка употреба на хелиум:
  Тротоарите catwalks мецанин / платформа скалило упатуваа Мечување
  Гробница бин подови рампи Docks Ров опфаќа прозорецот и машини безбедно чувари 
  Entilation лавици екрани чување Суспендирани таванот канализација јама покритие за миење алишта  

  Вид на челик хелиум

  Споредба на Функција:

   ggb2  ggb3  ggb4

  Обичен: Еден од најпознатите широко се користи хелиум, достапни за тротоарите, тротоар, јама капак dranage, скалило упатуваа, итн

  Назабени: Подобро нелизгава имотот и безбедноста во споредба со обичен хелиум.

  I-форма: Полесни, поекономично и практично во споредба со обичен хелиум.

  TIM20180920172336


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!