Railing & Stanchion factory and manufacturers | Jiulong

Оградата и столб

Краток опис:


 • Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T
 • port of loading: ningbo
 • delivery time: 10-15days
 • certification: CE,ISO9001-2015,ISO14001 and OHSAS18001
 • детали за производот

  Тагови производ

  Според да YB / T4001.2-2007, Jiulong зглоб оградата е дизајниран од страна на самите себе. Q235 или други обични челици се на располагање, и топло поцинкување е за површинска обработка. Одликувајќи робусноста, лесен за инсталација, елегантен изглед и добар анти-корозивен имот корист од топло поцинкување. Тоа е широко се користат во бродоградилиште, мостови, електрична централа, петрохемиски, железо и челик работи, за третман на отпадни води, водовод, градини, општински патишта, аеродроми, wharfs. Итн производи можат да бидат произведени, како на барања и спецификации на клиентите.

  Површински третман

  Во врска со површинска обработка, топло-поцинкувани, насликани и нетретирани се на располагање, на која се препорачува на топло-поцинкувани.

  Вид на Jiulong Вертикален столб

  Следните 18 видови исправена потпори за авионска може бу произведен за корисници.

  lg2

  Форма на база Borad

  ГМ капак дренажа јама обично се направени од хелиум со 50mm на крстот бар теренот за подобрување на отпорноста на удар.

  lg3

  Односот помеѓу оградата и исправена пост

  пост

  оградата

  Дијаметар на топката Дијаметар на пост Вид на парапет Вид на Попречно рачката
  66 42,3 33.5 × 3.25 L = 6000mm 26.8 × 2.75 L = 6000mm
  78 48 42.3 × 3.25 L = 6000mm 33.5 × 3.25 L = 6000mm

  lg4

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!