Compound Steel Grating factory and manufacturers | Jiulong

Соединение челик хелиум

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Сложените челик хелиум
1. Compund челик хелиум е составен од кариран плоча на затворена површина и челик хелиум со одредени способност Опфаќа.
Челик хелиум 2. соединението е формиран од било кој тип на челик хелиум и квадрат плоча во различни дебелини. Хелиум на JG323 / 40/100, JG253 / 30/100 или JG323 / 60/100 е генерално се користи како поддршка плоча и кариран плоча со 3мм дебелина се користи како горниот плоча, додека плочата на 4mm, 5mm или 6mm дебелина може да исто така, да се користи врз основа на барањата на клиентите.
3. Како термички стрес може да предизвика нарушување форма за соединение челик хелиум по топло-натопи galvaning третман, особено при изборот на голем проред хелиум, тоа не е лесно да се направи мазна. Значи треба да се внимава при изборот на хелиум типови.

Знакот на соединение челик хелиум

fh2

 

Научете челик хелиум

Челик хелиум стандард

Челик стандард материјал Топла поцинковане Стандард
Кина: YB / T4001.1-2007 Кина: GB700-2006 Кина: GB / T13912-2002
САД: ANSI / NAAMM САД: ASTM (A36) САД: ASTM (A123)
Велика Британија: BS4592 Велика Британија: BS4360 (43а) Велика Британија: BS729
Австралија: AS1657 Австралија: AS3679 Австралија: AS1650

ggb7
1. Имајќи бар должини може да биде 12.5 до 15, 20, 30,32.5,34.3, 40,60mm, на кои се препорачани 30мм и 40мм. 
2. Крстот бар терени може да биде 38,50,60, до 100mm, од кои се препорачуваат 50mm и 100mm. 
3. Пријавете се на обликот на лого барови. F - Обичен стил (може да се изостави во симбол на челик хелиум); S - Назабени стил; Јас - јас-форма стил 
4. Пријавете се на површинска обработка. Г - топла поцинковане (може да се изостави во симбол на челик хелиум); P - Шарена; U - не се лекува

 

Области на примена:
1. Светлина хемиската индустрија / Петро-хемија / Машини индустрија / текстил хемија / Port инженеринг
2.Oil и маст хемија / Земјоделство сточарството / хортикултура / Челик индустрија / отпадни disposale
3.Food обработка / Водни размножување / Fertiliazer индустрија / Phamaceutical индустрија / Паркинг места
4.Cement растенија / нафта рафинерија / Рударство и рафинеријата / Електрани / јавни utilties
5.Marine инженерство / бродоградба / Градежни материјали индустрија / одбрана проекти / проекти аеродром
6.Water располагање растенија / Канализација / хартија и пулпа индустрија / Градежната индустрија / Транспорт индустрија / Автомобилската индустрија
Заедничка употреба на хелиум:
Тротоарите catwalks мецанин / платформа скалило упатуваа Мечување
Гробница бин подови рампи Docks Ров опфаќа прозорецот и машини безбедно чувари 
Entilation лавици екрани чување Суспендирани таванот канализација јама покритие за миење алишта  

Вид на челик хелиум

Споредба на Функција:

 ggb2  ggb3  ggb4

Обичен: Еден од најпознатите широко се користи хелиум, достапни за тротоарите, тротоар, јама капак dranage, скалило упатуваа, итн

Назабени: Подобро нелизгава имотот и безбедноста во споредба со обичен хелиум.

I-форма: Полесни, поекономично и практично во споредба со обичен хелиум.

TIM20180920172336


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!