STAINLESS STEEL GRATING factory and manufacturers | Jiulong

Од нерѓосувачки челик хелиум

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Научете челик хелиум

Челик хелиум стандард

Челик стандард материјал Топла поцинковане Стандард
Кина: YB / T4001.1-2007 Кина: GB700-2006 Кина: GB / T13912-2002
САД: ANSI / NAAMM САД: ASTM (A36) САД: ASTM (A123)
Велика Британија: BS4592 Велика Британија: BS4360 (43а) Велика Британија: BS729
Австралија: AS1657 Австралија: AS3679 Австралија: AS1650

ggb7
1. Имајќи бар должини може да биде 12.5 до 15, 20, 30,32.5,34.3, 40,60mm, на кои се препорачани 30мм и 40мм. 
2. Крстот бар терени може да биде 38,50,60, до 100mm, од кои се препорачуваат 50mm и 100mm. 
3. Пријавете се на обликот на лого барови. F - Обичен стил (може да се изостави во симбол на челик хелиум); S - Назабени стил; Јас - јас-форма стил 
4. Пријавете се на површинска обработка. Г - топла поцинковане (може да се изостави во симбол на челик хелиум); P - Шарена; U - не се лекува

 

Области на примена:
1. Светлина хемиската индустрија / Петро-хемија / Машини индустрија / текстил хемија / Port инженеринг
2.Oil и маст хемија / Земјоделство сточарството / хортикултура / Челик индустрија / отпадни disposale
3.Food обработка / Водни размножување / Fertiliazer индустрија / Phamaceutical индустрија / Паркинг места
4.Cement растенија / нафта рафинерија / Рударство и рафинеријата / Електрани / јавни utilties
5.Marine инженерство / бродоградба / Градежни материјали индустрија / одбрана проекти / проекти аеродром
6.Water располагање растенија / Канализација / хартија и пулпа индустрија / Градежната индустрија / Транспорт индустрија / Автомобилската индустрија
Заедничка употреба на хелиум:
Тротоарите catwalks мецанин / платформа скалило упатуваа Мечување
Гробница бин подови рампи Docks Ров опфаќа прозорецот и машини безбедно чувари 
Entilation лавици екрани чување Суспендирани таванот канализација јама покритие за миење алишта  

Вид на челик хелиум

Споредба на Функција:

 ggb2  ggb3  ggb4

Обичен: Еден од најпознатите широко се користи хелиум, достапни за тротоарите, тротоар, јама капак dranage, скалило упатуваа, итн

Назабени: Подобро нелизгава имотот и безбедноста во споредба со обичен хелиум.

I-форма: Полесни, поекономично и практично во споредба со обичен хелиум.

TIM20180920172336


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!