Grilë shufrash të galvanizuar me zhytje të nxehtë JG303/34.3/100FG

Përshkrim i shkurtër:


 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • portin e ngarkimit:ningbo
 • Koha e dërgimit:10-15 ditë
 • certifikim:CE,ISO9001-2015,ISO14001 dhe OHSAS18001
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Mësoni grila çeliku

  Standardi i grilave të çelikut

  Standardi i materialit çeliku Standard për galvanizim të nxehtë
  Kinë: YB/T4001.1-2007 Kinë: GB700-2006 Kinë: GB/T13912-2002
  SHBA: ANSI/NAAMM SHBA: ASTM(A36) SHBA: ASTM(A123)
  MB: BS4592 MB: BS4360(43A) MB: BS729
  Australi: AS1657 Australi: AS3679 Australi: AS1650

  ggb7
  1. Pikat e shtyllave mbajtëse mund të jenë 12,5 deri në 15, 20, 30,32,5,34,3, 40,60 mm, nga të cilat rekomandohen 30 mm dhe 40 mm.
  2. Hapësirat e shiritave kryq mund të jenë 38,50,60, deri në 100 mm, nga të cilat rekomandohen 50 mm dhe 100 mm.
  3. Shenja e formës së shufrave mbajtëse.F - Stili i thjeshtë (mund të hiqet në simbolin e grilave të çelikut);S - Stili i dhëmbëzuar;I – Stili i formës I
  4. Shenja e trajtimit sipërfaqësor.G - Galvanizimi i nxehtë (mund të hiqet në simbolin e grilave të çelikut);P - pikturuar;U – i patrajtuar

   

  FUSHAT E APLIKIMIT:
  1. Industria e lehtë kimike / petro-kimia / Industria e makinerive / kimia e tekstilit / Inxhinieria portuale
  2. Kimia e vajit dhe yndyrave / Blegtoria e bujqësisë / Hortikultura / Industria e çelikut / Hedhja e mbeturinave
  3. Përpunimi i ushqimit / Mbarështimi i ujit / Industria e plehrave / Industria farmaceutike / Parkingjet
  4. Fabrikat e çimentos / Rafineria e naftës / Minierat dhe rafineria / Termocentralet / Shërbimet publike
  5. Inxhinieri detare / Ndërtimi i anijeve / Industria e materialeve të ndërtimit / Projektet e mbrojtjes / Projektet e aeroportit
  6. Impiantet e ujit / Hedhja e ujërave të zeza / Industria e letrës dhe pulpës / Industria e ndërtimit / Industria e transportit / Industria e automobilave
  PËRDORIMET E PËRBASHKËTA TË RRETAVE:
  Dyshemeja e dyshemesë Mezzanine / stolisje Shkallët Gardhe
  Dyshemetë e koshit të kasafortës Ramps Docks Mbulesa kanalesh Mbrojtëse të sigurta të dritareve dhe makinerive
  Ekrane mbytëse Raftet e magazinimit Tavan i varur Mbulesa e gropës së kullimit Raftet e larjes

  Lloji i grilave të çelikut

  Krahasimi i veçorive:

   ggb2  ggb3  ggb4

  E thjeshtë:Një nga grilat më të përdorura, i disponueshëm për dysheme, trotuar, mbulesë gropash kullimi, shkallë shkallësh etj.

  E dhëmbëzuar:Pronë dhe siguri më e mirë kundër rrëshqitjes në krahasim me grilën e thjeshtë.

  Forma I:Më e lehtë, më ekonomike dhe praktike në krahasim me grilën e thjeshtë.

  TIM20180920172336


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • WhatsApp Online Chat!